تاثیر گلاب برای لکنت زبان کودکان چگونه است؟

مرکز نورولند
بروزرسانی: ژانویه ۲۰۲۲
مدت مطالعه: ۹ دقیقه

بسیاری از خانواده ها از ما درباره تاثیر گلاب بر لکنت زبان سوال می کنند ما در این مقاله قرار است در این ارتباط صحبت کنیم. می توان به جرات گفت تمام روش های علمی و تضمینی درمان لکنت زبان کودکان پیدا شده اند پس اگر روش های علمی درمان لکنت زبان را انتخاب کرده اید می توانید مطمئن باشید که درصد موفقیت در آن ها بسیار بالا خواهد بود.

درمان اختلالات در کودکان دارای یک پنجره زمانی است که اگر سن کودک از این پنجره خارج شود درمان او با هزینه مالی و زمانی بیشتر برای خانواده ها و چالش بیشتر برای خود او همراه خواهد بود. پس با درمانی های غیر علمی و آزمون و خطایی فرصت طلایی درمان را از کودکتان نگیرید.

درمان اختلالات در کودکان را جدی بگیرید. وقتی فردی نتواند از طریق گفتار ارتباط خود را با محیط پیرامون حفظ کند بعد از مدتی دچار افسردگی و انزوا طلبی می شود. لکنت زبان به عنوان اختلال گفتاری نسبتا شایع منجر به کاهش عزت نفس و اعتماد بنفس افراد مبتلا به این اختلال می شود. این بیماری ممکن است به عوامل ژنتیکی مربوط شود.

در برخی از افراد نیز در اثر شوک روانی و یا بیماری های جسمی به وجود می آید. افراد مبتلا به این اختلال توان سخن گفتن مستمر و بدون وقفه را ندارند. تاکید بیش از اندازه آنها بر روی یک هجای خاص پیامدی جز سرخوردگی در پی نخواهد داشت. درمان های گوناگونی برای این بیماری در نظر گرفته شده است که مهمترین آنها گفتار درمانی است. اما برای اثر بخشی سریعتر روش های گفتار درمانی استفاده از طب سنتی و درمان های در نظر گرفته شده در آن نیز می تواند مفید واقع شود. 

خواص گلاب در طب سنتی

گلاب را همگان با خاصیت آرام بخشی و بوی مطبوع آن می شناسند. این ماده طبیعی بر تقویت سیستم عصبی و کاهش استرس نقش مهمی را ایفا می کند. علاوه بر موارد ذکر شده  گلاب می تواند در درمان بی خوابی، مشکلات پوستی، مشکلات گوارشی و .... مفید واقع شود. در کنار موارد ذکر شده نباید از اثرگذاری این ماده غذایی بر درمان لکنت زبان غافل شد. در بسیاری از مواقع اختلال لکنت زبان ریشه عصبی دارد.

از طرفی ممکن است این مشکل به سردی بیش از اندازه زبان و یا گرمی بیش از اندازه مغز مربوط شود. به همین دلیل اگر مشکلات لکنت زبان به گرمی سر مربوط باشد استفاده از این ماده طبیعی توسط طب سنتی توصیه می شود.

چگونه با کمک گلاب مشکل لکنت زبان را مرتفع کرد

 

در بخش قبلی به اثربخشی گلاب در درمان لکنت زبان اشاره شد. شیوه های گوناگونی برای درمان لکنت زبان با گلاب در نظر گرفته شده است که در ادامه به برخی از آنها اشاره می شود:

  • غرغره کردن گلاب یکی دیگر از شیوه های مصرف گلاب برای کاهش اثر منفی لکنت زبان است. غرغره کردن گلاب با کاهش التهابات حلق، زبان، کام، لوزه ‌ها و حنجره همراه است. از این رو می تواند التهاب زبان را کاهش داده و موجب برطرف شدن گرفتگی زبان در حین لکنت شود.
  • یکی دیگر از شیوه های درمانی توصیه شده استفاده از ترکیب سیب و گلاب است. مصرف روزانه این ترکیب به مرتفع شدن مشکلات گفتاری از جمله لکنت زبان کمک می کند.
  • خیساندن انجیر در گلاب و مصرف آن، علاوه بر اینکه مشکلات مربوط به لکنت زبان را برطرف می کند موجب مرتفع شدن عارضه یبوست نیز می شود.

در نهایت باید گفت تجدید نظر در نوع تغذیه و استفاده از مواد غذایی مفید مانند گلاب می تواند علاوه بر برطرف کردن مشکلاتی همچون لکنت زبان منجر به تضمین سلامتی بدن شود. اما در این بین نباید از درمان های اصولی همچون گفتار درمانی غافل شد. در واقع درمان های سنتی تکمیل کننده درمان های پزشکی هستند.

مشاوره آنلاین

شما می توانید از طریق فرم زیر مشکل کودک خود را با ما در میان بگذارید. کارشناسان ما در با توجه به زمان مقتضی با شما تماس بگیرند.

افزودن دیدگاه جدید